niedziela, 31 marca 2019

Międzynarodowy Dzień Teatru - "złych ludzi na świecie nie ma"

W Teatrze im. W. Siemaszkowej odbył się Międzynarodowy Dzień Teatru połączony z premierą "Mistrza i Małgorzaty" M. Bułhakowa. 


 Rzecz dzieje się w latach 30 - ych XX wieku w Moskwie, a głównym wątkiem są losy tytułowych bohaterów. W tamtejszą rzeczywistość został wpleciony watek historyczny Poncjusza Piłata. Miłość Mistrza do Małgorzaty Nikołajewny dzieje się tu i teraz, a drugi plan tworzą lalki obrazujące wizytę Szatana. Retrospekcja pozwala pokazać rozterki i słabości głównych bohaterów, a w tym walkę sumienia. Tęsknota za Mistrzem skłania Małgorzatę do uległości. Podejmuje wszelkie kroki wbrew sobie, aby tylko z nim się spotkać.

 Po spektaklu zostały wręczone nagrody osobom niewidocznym na co dzień, a mające ogromny wkład w każdy spektakl. Są to między innymi operatorzy i technicy. Poza tym nagrodzona została obsada spektaklu "Lwów nie oddamy!", który odnosi ogromny sukces i niedługo odbierze nagrodę festiwalu festiwalu, czyli przedstawienia wyłonionego spośród najlepszych. Nagrodę za całokształt odebrała Mariola Łabno - Flaumenhaft i Waldemar Czyszak. Były to nagrody Marszałka Wojewodztwa Podkarpackiego, Prezydenta Miasta Rzeszowa i Dyrektora Teatru im. W. Siemaszkowej.


30 marca sala na premierze wypełniona była po brzegi, a Dyrektor Jan Nowara podziękował publiczności za tak liczne przybycie i ciągłe wspieranie teatru.


Kinga Kuźniar

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.