Po raz 16 odbyło się święto głównego deptaka Rzeszowa. Jego historia przebiega od ulicy Pańskiej do 3 Maja. Od zawsze była głównym centrum towarzyskich spotkań.
Pomimo deszczu uroczystość tradycyjnie rozpoczęła się barwnym korowodem od Kościoła Farnego. Na czterech scenach odbywały się przedstawienia i koncerty: Przy Kościele Farnym, na dziedzińcu Polskiego Radia Rzeszów, na Rynku i przy Fontannie Multimedialnej. Na scenach zaprezentowały się grupy taneczne, Teatr Maska, wokaliści Centrum Sztuki Wokalnej, zespół Glasspop, BUM BUM ORKeSTAR i Kasia Lins.
Swoje drzwi otworzyło dla wszystkich Polskie Radio Rzeszów. Tam dziennikarze pokazywali zainteresowanym od kulis swoją pracę. Z kolei Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa przygotowała ciekawą wystawę fotografii z historii Rzeszowa pt.: "Rzeszów kiedyś i dziś". Po fotograficznej uczcie można było pooglądać wystawy w Muzeum Okręgowym. w szczególności poleca się wystawa kolekcji strojów i obrazów Jacka Malczewskiego zakupionych z ministerialnego dofinansowania. W miedzy czasie można było zakupić tam ciekawe pozycje książkowe oraz posłuchać piosenek w wykonaniu Alka Berkowicza.
Na premierę filmu o Ignacym Łukasiewiczu zaprosiło Kino Zorza. Żonę i zarazem siostrzenicę wynalazcy gra aktorka Teatru im. W. Siemaszkowej, Dagny Cipora.
Przy Alei pod Kasztanami rozgościli się wystawcy oferując swoje produkty. Były sery, wina, ciasta oraz upominki. Z kolei przy Narodowym Banku Polskim można było spotkać wystawców z Chorwacji. Były kapary ze Splitu, oliwy i figi przyrządzone na różne sposoby. Bo w tym roku Paniaga odbyła się z miastem partnerskim Split w Chorwacji. Burmistrz Splitu zapraszał do siebie - Przyjeżdżajcie na nasze słońce! wielu z was do nas wraca!
Kinga Kuźniar
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.