środa, 12 czerwca 2019

Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży podczas letniego wypoczynku

Wojewoda Ewa Leniart wraz z Zespołem Zarządzania Kryzysowego omówiła kwestię bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w czasie wakacji.


 Podkarpacki komendant wojewódzki PSP nadbryg. Andrzej Babiec, zastępca komendanta wojewódzkiego Policji w Rzeszowie  insp. Paweł Filipek, podkarpacki wicekurator oświaty Stanisław Fundakowski, podkarpacki państwowy wojewódzki inspektor sanitarny Adam Sidor, podkarpacki wojewódzki inspektor transportu drogowego Jarosław Skolik, naczelnik Grupy Bieszczadzkiej GOPR Krzysztof Szczurek i przedstawiciel Bieszczadzkiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Bartosz Krygowski zapewnili o wzmożonej działalności i kontroli służb. Dotyczy to zarówno kąpielisk jak i lasów.

 Wojewoda Ewa Leniart przeznaczyła łącznie 120 tys. zł dotacji dla poprawy bezpieczeństwa i ratowania życia na terenach wodnych-kąpielisk dla Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w powiecie bieszczadzkim, tarnobrzeskim oraz rzeszowskim.

 Ponad to będą organizowane warsztaty dla młodzieży przez Policję i Państwową Stację Sanitarno - Epidemiologiczną  z zakresu niebezpieczeństwa stosowania narkotyków i środków odurzających.

 Stanisław Fundakowski z Kuratorium Oświaty poinformowało 152 zatwierdzonych miejscach wypoczynku dla dzieci i młodzieży z Podkarpacia. Są to głównie szkoły, domy kultury oraz ośrodki sportu i rekreacji. Ponad 100 zgłoszeń oczekuje na akceptację w związku z brakiem kompletu dokumentacji.

 Ważną funkcję pełni Alert RCB ostrzegając przed zagrożeniami. otrzymują go wszyscy bez względu na sieć komórkową. Należy go traktować poważnie, bo wykorzystywany jest w sytuacjach nadzwyczajnych i zabezpieczać się przed silnym wiatrem czy intensywnym deszczem oraz burzami. Warto też rozmawiać o tym z dziećmi i edukować ich w zakresie reagowania na niebezpieczeństwo.




Kinga Kuźniar


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.