Politechnika Rzeszowska juz od jakiegoś czasu remontuje akademiki. Do użytku został oddany nowo wyremontowany DS Pingwin.
Projekt remontu akademika uzględnił komfort zycia studentów i zostały zorganizowane pokoje dwuosobowe z aneksem kuchennym i toaletą. do tej pory była wspólna kuchnia na cąłym piętrze i w pokojach przebywało o wiele więcej osób. Koszt wynajmu to 370 zł - 400 zł za miesiąc - To niewiele w porównaniu z cenami wynajmu na mieście - mówią pracownicy Politechniki Rzeszowskiej. W obiekcie jest 60 segmentów 2 pokojowych (1 pokój 1 osobowy + 1 pokój 2 osobowy + łazienka + WC + aneks kuchenny), na każdym piętrze jest pokój relaksu/nauki, dodatkowo na parterze są bardzo przestronne i wyposażone pokoje relaksu, pralnia, segment dla osób z niepełnosprawnościami, segmenty z pokojami gościnnymi. Dostęp do obiektu jest w pełni automatyczny z wykorzystaniem kart dostępu (nie ma już portierni), a sam budynek na dachu ma instalację fotowoltaiczną o mocy prawie 33 kW, co pozwoli na pokrycie około 70% zużywanej energii eklektycznej całego budynku.
Remont akademików przebiega stopniowo i systematycznie - Nasepnie remontowany będzie Nestor i najstarszy akadmeik Ikar. Tak żeby studenci mieli przyjemność studiowania - mówili pracownicy PRZ. Politechnika cąły czas pozyskuje środki na tego typu celu w sensie dofinansowania takich inwestycji.
Rektor prof. Piotr Koszelnik w rozmowie ze mną kategorycznie zaznaczył - Studenci wrócą normalnie na uczelnię i bedzie to dostosowywane. Szczepienia to indywidualna sprawa studenta i pracownika. Ostatnia jego decyzja nie wskazuje na kolejne drastyczne kroki w celu segregacji sanitarnej czyli umożliwienia studiowania tylko zaszczepionym osobom. - Edukacja zdalna nie sprawiała trudności - zaznaczył rektor. Generalnie zdawalność była jak zwykle świetna, ale oficjanych wyników porównawczych w stosunku do poprzednich lat jeszcze nie ma. - Politechnika zamierza nie koniecznie rozszerzać, ale zmodyfikować działaność na kierunkach technicznych w ramach funkcjonujących wydziałów poprzez dodawanie modułów i specjalizacji - dodał prof. Koszelnik. Takim przykładem jest kierunek "Elektromobilność" na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki. Decyzja rektora znajduje się poniżej:
Kinga Kuźniar
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.