W Centrum Wystawienniczo - Kongresowym G2A Arena odbył się Kongres 60 Milionów z debatami i prelekcjami.
Podczas wydarzenia podjęto wiele tematów związanych między innymi z wprowadzaniem sztucznej inteligencji i zmianach globalnych. Prelegenci związani z branżą IT sugerowali jakoby krok do przodu w rozwoju cyfryzacji jest konieczny, ale pociągnie to konsekwencje w postaci redukcji stanowisk pracy. To jednak nie jest problem, ponieważ ręce do pracy będą konieczne pod warunkiem przebranżowienia się. Obecnie trudno przewidzieć jakie to będą "stanowiska" i wskazują na przeszłe transformacje, które na bieżąco wskazywały pewne kroki. Dodają, że trzeba koncentrować się na człowieku, aby nie doprowadzić do przewagi, czy co gorsze, kontroli sztucznego mózgu nad ludzkim. Cyfryzacja ma ułatwić życie!
Uczestnicy, włącznie z decydentami miejskimi (między innymi Jolanta Kaźmierczak w rozmowie ze mną) jednogłośnie stwierdzili, że takie spotkania są potrzebne. Biznes, kultura i działania społeczne na jednym wydarzeniu pozwala poruszać wiele kwestii dnia codziennego, nawiązywać kontakty i znajdywać rozwiązania. Jednak powinno to się odbywać nie kosztem życia i zdrowia innych jak wskazywali co niektórzy. Bo pieniądze to tylko papier i nie wszystko co człowiekowi jest konieczne do egzystencji.
Podczas jednej z debat odbyła się dyskusja na temat mediów i ich roli. A przede wszystkim o informowania świata poprzez media o bogactwie i potencjale Polski. Ważną rolę w tym wszystkim odgrywają ludzie, czyli tzw. ambasadorowie będący wiarygodnym przekaźnikiem informacji. W tym chodzi też o promocję polskich marek na rynkach i przekonanie ludzi do korzystania z ich jakości.
Nie zabrakło wiedzy na temat aplikacji medycznych i innowacjach w medycynie. Arkadiusz Wrzos z Fundacji Natura i Zdrowie mówił wprost o skierowaniu uwagi ludzi na naturalne środki uzdrawiające, czyli tzw. chwasty wielokrotnie deptane jako niepotrzebne. Do tego wskazał na konieczność umożliwienia rozwoju polskim firmom, czy pożytecznym inicjatywom.
Kwestia odbudowy Ukrainy po wojnie była komentowana jako bodziec napędzający gospodarkę.
W holu G2A znalazła miejsce wystawa pt.: “We are all strangers, yet it builds community”, która zwraca uwagę na łączącą siłę sztuki i jest pierwszą tak ważna interakcją rzeźby z Polską Polonią.
Podsumowując zainteresowanie Polską i jej zasobami nie tylko naturalnymi, ale i ludzkim jest ogromne. Poniżej znajdują się filmowe wywiady i fotorelacja:
Kinga Kuźniar
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.