sobota, 9 lutego 2019

Igraszki z Szekspirem na Rzeszowskich Spotkaniach Karnawałowych

Teatr im. W. Siemaszkowej w piątkowe popołudnie zaprosił na przedstawienie, w którym aktorami są uczniowie szkoły podstawowej i Akademickiego LO przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania. "Igraszki z Szekspirem" to próba poszukiwania szekspirowskiego Romeo. Grupa dziewczyn wzdycha do niejednego chłopaka i przezywa zawód, bo ulubieniec okazuje się nie być Romeem. Agresja czy brak brak szacunku i zrozumienia dla kobiety przez panów okazuje się być zaprzeczeniem książkowego prawdziwego mężczyzny. Ostatecznie Romeo zostaje sam opuszczony przez złamane serca! Wtedy jednak coś zaczyna rozumieć. Długo zastanawia się nad swoim postępowaniem i próbuje odzyskać utraconych przyjaciół. 
Teatr im. W. Siemaszkowej wspiera młode talenty dając im możliwość zaprezentowania swoich umiejętności szerszej publiczności. Opiekę na grupą młodych osób objęła aktorka teatru Barbara Napieraj, a choreografią zajęła się Marta Bury.


Kinga Kuźniar

1 komentarz:

  1. jeśli już Pani chce pisać artykuł o sztuce teatralnej, to na przyszłość proponuje zrobić lepszy research i najlepiej popytać aktorów o czym dokładnie dana sztuka jest, aktualnie widzę tu same bzdury, brak składni oraz brak korekty
    cieszę się, że Pani zrozumiała ten występ w taki a nie inny sposób, wychodzi na to że jest Pani bardzo optymistyczną osobą, ale to nie było przedstawienie przedszkolaków i to nie jest opowieść o poszukiwaniu przyjaciół: )))

    OdpowiedzUsuń