czwartek, 21 lutego 2019

Zakończenie 25 Rzeszowskich Spotkań Karnawałowych


Z okazji jubileuszu 25-lecia Rzeszowskich Spotkań Karnawałowych przedłużamy tegoroczne świętowanie w Teatrze! Z karnawałem pożegnamy się trzema absolutnie wyjątkowymi wydarzeniami. 28 lutego zapraszamy na Finał intrygującego projektu Teatralny Speed Dating, Finisaż wystawy „Rze Design” oraz koncert Pawła Kaczmarczyka - jednego z najwybitniejszych kompozytorów i pianistów jazzowych młodego pokolenia!


godz. 16:30 
Foyer 
Finisaż wystawy „RZE design”
Spotkanie z twórcami ultranowoczesnej sztuki użytkowej, którą w teatralnym foyer można podziwiać od 22 lutego do 11 marca. To prace słuchaczy studiów podyplomowych kierunku Wzornictwo Przemysłowe i Druk3D Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Powstały pod kierunkiem pracowników naukowych uczelni – dr sztuk Krzysztofa Gronia, mgr sztuki Aleksandry Olczak, mgr Łukasza Szubarta i inż. arch. Kacpra Gronia. 

godz. 18:00
Foyer
Teatralny Speed Dating – finał 
Uroczysty finał pierwszej edycji Teatralnego Speed Datingu, na który w ramach nowej inicjatywy Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie – Sceny Nowej Dramaturgii – zjadą się artyści z całej Polski. W teatralnym foyer przedstawią koncepcje realizacyjne, powstałe podczas krótkiego, twórczego spotkania przypominającego popularne „szybkie randki”. Reżyserzy i reżyserki z co najmniej dwoma realizacjami teatralnymi na koncie oraz autorzy i autorki dramatów, prozy, reportaży, poezji dobrali się w pary i stworzyli wizje, które będą rozwijać się dalej w kolejnych etapach Sceny Nowej Dramaturgii. Najciekawsze pomysły w przyszłości zaprezentowane zostaną w formie otwartych słuchowisk, instalacji teatralnych, czytań performatywnych, a nawet spektaklu, który ma szansę zaistnieć na deskach rzeszowskiego Teatru. 
Kuratorami Sceny Nowej Dramaturgii są reżyserka Martyna Łyko oraz krytyk teatralny i dziennikarz Witold Mrozek. 


godz. 20:00 
Foyer
Koncert Pawła Kaczmarczyka 

Koncertujący na całym świecie pianista jazzowy i kompozytor o wielkim dorobku i jeszcze większych planach. Nagrał sześć świetnie przyjętych albumów i wiele w roli sidemana, a dotychczasowe wydawnictwa przyniosły mu liczne nagrody i wyróżnienia, w tym m.in.: 
- nominację do Fryderyka
- sześć zwycięstw w plebiscycie Jazz Top magazyny „Jazz Forum”
- pięć „Oskarów Jazzowych” – Grand Prix Jazz Melomani
- Mateusza Trójki Polskiego Radia
- Kulturalny Odlot Gazety Wyborczej

Nie lubi dzielić muzyki na szufladki, bo jego twórczość z samego założenia ma wymykać się jednoznacznym określeniom. „Chcę, żeby moja muzyka poruszała – nie tylko wewnętrznie, emocjonalnie, ale także dosłownie i fizycznie. Chcę poderwać ludzi z foteli, dając im przy tym coś, co nie wyleci im z głowy chwilę po opuszczeniu koncertu czy wyłączeniu płyty.” – Paweł Kaczmarczyk. 

Bilety: 40 zł na wszystkie wydarzenia!


Kinga Kuźniar

Źródło: Teatr im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.