poniedziałek, 27 maja 2019

„Lwów nie oddamy” z NAGRODĄ SPECJALNĄ JURY 14. Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych R@port

Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie odniósł kolejny sukces. Tym razem spektakl „Lwów nie oddamy” w reżyserii Katarzyny Szyngiery doceniło Jury 14. Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych R@port w Gdyni, które postanowiło przyznać mu swoją NAGRODĘ SPECJALNĄ. Jury w składzie: Małgorzata Bogajewska, Małgorzata Jarmułowicz i Małgorzata Sikorska-Miszczuk przyznało ją za „stworzenie widowiska błyskotliwego, nowoczesnego i dowcipnego, będącego efektem rzetelnej reportersko-dokumentacyjnej pracy i niezwykłego zaangażowania całego zespołu”. Spektakl docenili też Widzowie Festiwalu. „Lwów nie oddamy” był drugi po NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI. 

 „Lwów nie oddamy” w wykonaniu aktorów: Dagny Cipory, Oksany Czerkaszyny, Małgorzaty Machowskiej, Mateusza Mikosia, Piotra Mieczysława Napieraja, Roberta Żurka i Jacka Sotomskiego (w roli gitarzysty), został zaprezentowany 24 maja w gdyńskim Teatrze Miejskim im. Witolda Gombrowicza. Znalazł się w konkursowej siódemce Festiwalu wybranej spośród ponad stu zgłoszonych tytułów. 

 Festiwal Polskich Sztuk Współczesnych R@port, jak wskazuje jego nazwa, to swoiste sprawozdanie
z tego, co ważnego działo się na polskich scenach w minionym roku. Do udziału w nim zostały zaproszone najlepsze realizacje, które zadają ważne, a zarazem trudne pytania, stawiają odważne tezy i pobudzają widzów do ambitnych poszukiwań. 

 Nagroda Specjalna Jury 14. Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych R@port to kolejny sukces spektaklu. Dwa tygodnie wcześniej został doceniony podczas 54. Przeglądu Teatrów Małych Form KONTRAPUNT w Szczecinie, gdzie zdobył GRAND PRIX czyli Wielką Nagrodę Publiczności. Na swoim koncie, poza ostatnimi sukcesami, ma także Główną Nagrodę 5. Festiwalu Nowego Teatru oraz udział w 39. Warszawskich Spotkaniach Teatralnych. „Lwów nie oddamy” zakwalifikował się też do finału Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. 
O spektaklu: https://teatr-rzeszow.pl/shows/76?m=22


Kinga Kuźniar

Źródło: Teatr im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.