wtorek, 12 października 2021

Festiwal Filmów Optymistycznych i wręczenie nagród - Proszę być odpowiedzialnym pacjentem i wracać do burdelu


W konkursie znalazło się 17 filmów. Obok siebie filmy fabularne i dokumentalne, profesjonalne i niezależne. Tylko optymistyczne i z „Happy End-em”.

O werdykcie zadecydowali widzowie, w specjalnie powołanym plebiscycie, na podstawie którego zostały przyznane następujące nagrody.

Wyróżnienie:
Ostatni raz film fab. 20 min. reż. Aleksandra Panisko

Najlepszy trailer:
Ściema po polski reż. Mariusz Pujszo

Niezależny film fabularny.
Pokój film fab. reż. 20 min. Krzysztof Jankowski

Profesjonalny film dokumentalny.
Papcio Chmiel film dok. 50 min. reż. Petro Aleksowski

Niezależny film dokumentalny.
Mamalarka film dok. 27 min. reż. Katarzyna Mazurkiewicz

Nagroda specjalna od widzów z Pleszewie.
Papcio Chmiel film dok. 50 min. reż. Petro Aleksowski

GRAND PRIX
Jeszcze zdążę film dok. 60 min. reż. Aleksandra Kutz.

Tradycyjnie zostały przyznane również nagrody honorowe. Złotą Rybę za propagowanie optymizmu, nie tylko w sferze filmu, otrzymał Mariusz Pujszo - aktor, scenarzysta, reżyser i producent filmowy. Zdobywca wielu innych nagród. Nie tylko filmowych. Założyciel Fundacji “Jestem Optymistą” i twórca Światowego Dzienia Optymisty 21 sierpnia. Wydawca magazyn “Osobowości i Sukcesy”.

Złotą Rybę - Happy Maker – przyznawaną od 3 lat dla twórców młodego pokolenia, którzy bez względu na okoliczności realizują swoje kolejne projekty filmowe otrzymał reżyser Krzysztof Jankowski. Jego filmy: „Odwyk” i „Kemping” w poprzednich latach były prezentowane i nagradzane na „Happy End-ie”.

Film "Lokal zamknięty" to opowieść o wytworzonej sytuacji od około 1,5 roku. W lokalu, który okazuje się być burdelem w różnych okolicznościach spotyka się kilka osób. Śmiesznymi zarzadzeniami zostają zamknięci w tym lokalu na kwarantannie. Oczywiscie kontrolę przeprowadza pracownik sanepidu i ci ludzie pod kontrolą policji zostają zamknięci w burdelu - Proszę być odpowiedzialnym pacjentem i wracac do burdelu - słyszy jeden z nich. W tym jednym zdaniu jest dobitnie wyłuszczone jakimi sprzecznościami obarczona jest zmasowana akcja plandemi. To, że ci co to organizują po prostu przestają sobie z tym radzić i robią to bardzo prymitywnie. Wychodzi na jaw, że ten lokal to interes posła, któy finalnie zamierza kręcić biznes na szczepionkach, bo "to się teraz opłaca". Sam rezyser Krzysztof Jankowski przyznaje, że na ten film zastawił mieszkanie - Już wiem, że ten film się zwróci i jeszcze na nim zarobię - mówił pewnie. W rolę policjanta zamkniętego w cywilu w tym lokalu i wcześniej korzystającego z usług jego pań wcielił się z powodzeniem Mateusz Damięcki. sam reżyser przyznał, że współpraca z Damieckim układała się znakomicie i zapewne nie zkaończy się na tym filmie. Groteska obostrzeń przedstawiona jest tak dobitnie, że pewnie niejeden fanatyk wirusa zwątpi w niego.
























Kinga Kuźniar

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.