sobota, 23 października 2021

Zagrożenia bezpieczeństwa i patriotyzm Dmowskiego

W Grein Hotelu 20 października b.r. Młodzi dla Polski wraz z Instytutem Pamięci Narodowej w Rzeszowie zorganizowali merytoryczne spotkanie odnośnie zagrożeń bezpieczeństwa z historycznym akcentem.

 
 
 
Spotkanie zainagurował Adam Poręba, a pierwszą prelekcję odnośnie zagrożeń bezpieczeństwa wygłosił dyrektor Instytutu Pamieci Narodowej w Rzeszowie Dariusz Iwaneczko. Iwaneczko zestawił dawne zagrożenia  obecnymi ze szczególnym naciskiem na cyberbezpieczeństwo - To jest zagrożenie - wskazał ujmując telefon w dłoń. Dyrektor pokazał też, jak manipuluje się niektórymi pojęciami na przykład: naród, dziecko. Sama dodałam jeszcze zestawienie pojęć naziści - Niemcy - To bardzo dobry przykład - przyznał Dariusz Iwaneczko. Obecnie dziecko poczęte jest marginalizwane do płodu, Niemcy próbują tuszować swoje zbrodnie wojenne pod pojęciem nazistów - Nazistą może być każdy naród - skwitował Dariusz Iwaneczko. Telefony komórkowe to świetne narzędzie do manipulowania ludźmi. Poza tym pewne aplikacje oferowane przez sieci są bardzo niebezpieczne jak na przykłąd włączenie lokalizacji. Poza tym wywnętrznianie się na portalach społecznościowych, wskazanie lokalizacji i miejsca obecnego pobytu jest równie niebezpieczne i może być wykorzystane przez innych do inwigilacji, także przez służby specjalne. Sygnał włączonego telefonu można łatwo zlokalizować, a tym samym jego właściciela. Iwaneczko wskazał dwa rodzaje bezpieczeństwa: w aspekcie statycznym w przypadku braku zagrożeń mogącym dotyczyć osób świadomych i dynamicznym w przypadku prewencji czy działań likwidujących zagrożenia. Inny podział to: przedmiotowy: polityczne, militarne, ekonomiczne, informacyjne, społeczne, kulturalne i ekologicznwe oraz podmiotowy: indywidualne, grupowe, narodowe i międzynarodowe. 
 
Krótko mówiąc bezpieczeństwo zależy w głównej mierze od świadomości człowieka, wiedzy, racjonalnej oceny sytuacji i analizy informacji jaką jest bombardowany. Iwaneczko wskazał jeszcze na współczesne realne zagrożenia energetyczne i finansowe, które stają się coraz bardziej realne. W niedalekiej przyszłości prawdopodobnie dojdzie do ogromnego kryzysu energetyczne i urządzenie typu laptop, komputer, telewizor przestanie mieć znaczenie i rację bytu. W aspeckie bezpieczeństwa został poruszony temat terroryzmu, w tym europejskiego w zakresie multi kulti czy radykalizacji w sensie nadmiernej kontroli i likwidacji tradycji narodowych. Do tego dochodzi kryzys migracyjny i manipulowanie medialne przykrywające faktyczne intenecje. Przykładem tego jest chęć przerzucania imigaranów z Białorusi do Polski, co byłoby tragedią dla narodu Polskiego. Pod przykrywką pomocy usiłuje się wdrożyć w Polsce azjatycką kulturę i chaos. Jak pokazały sytuacje migracyjne sąsiadów Niemiec czy Francji ci ludzie się nie asymilują, a wręcz są roszczeniowi i siłowo dażą do celu.

Krzysztof Kaczmarski z Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie opowiedział o Romanie Dmowskim, który jest jednym z polskich bohaterów często zapomnianych. Sporo mówi się o Piłsudzkim, a zapomina się o Dmowskim i Witosie, który został zepchnięty na margines przez Piłsudskiego. Ale o tym w innym czasie. Dr Kaczmarski przy tej okazji przytoczył wartość patriotyzmu jako jedności narodu i jego odrębności.

Tego typu spotkania będą nadal organizowane, więc warto w nich uczestniczyć i uczyć się na tzw. żywej historii. Jej znajomość pozwala miedzy innymi zrozumieć obecną sytuację i mechanizmy.











 Kinga Kuźniar

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.