W Millenium Hall od 17 do 18 października odbyły się Świąteczne Targi Książki i spotkania z autorami publikacji.
Na targach pojawiły się nowe jak i znane pozycje książkowe. Świeżo napisaną przez siebie książkę pt. "Bieszczady" i wydaną w tym roku prezentował m.in. Stanisław Kryciński. Z zawodu chemik a zpasji historyk i miłośnik Bieszczadów ciągle drąży temat zabytków i ich genezę pokazując też piękno natury tego regionu. Ksiądz Kazimierz Sowa przedstawił zgromadzonym słuchaczom swoją książkę pt. "Niewierni. Rozmowy o prawdziwym Kościele", w której porusza relacje ludzi z Bogiem i także Kościołem jako wspólnotą. Informacje płynące"od źródła" niekiedy wstrzasają i zaskakują czytelnika swoją prawdziwością. Bezpardownowa krytyka i potępienie systemu kościelnego ziejącego zgnilizną i niemoralnością. Tu z podkreśleniem "systemu", a nie samego Kościoła jako miejsca jednoczącego ludzi. Katarzyna Nosowska prostym i płynnym językiem przenosi czytelników do swojego życia w "Nie mylić z miłością". Tu bez skrępowania opowiada o swoim domowym życiu, w tym intymnym, nie wstydząc się swojego wyglądu - Kiedyś zrobiłam ogromną masę, a potem schudłam 17 kg. - mówiła Nosowska. - Leżałam na plecach, aby nie widać było masy ciała, a mąż powiedział: Przecież wiem jak wyglądasz - dodała.
Na spotkaniu autorskim w swoim żywiole był prof. Bralczyk i tradycyjnie swoimi wypowiedziami bawił zgromadzoną publiczność.
Weronika Umińska, autorka kilku pozycji poruszających temat biżuterii, podkreśla ,że uwielbia ją a w szczególności broszki i jest właścicielką kilku unikatów. Anna Brengos oferowała swoje pozycje "Scenariusz z życia" czy "Miastowa na tropie". Ta pierwsza pozycja odnosi się do problematycznej relacji matki i córki, gdzie matka usiłuje realizować wsoje marzenia poprzez córkę. Anna Brengos być może podejmie temat innej relacji w tym zakresie, gdzie matka blokuje rozwój dziecka, aby nie osiągnęło ono więcej niż ona sama. - W tym przypadku matka ma ogromne kompleksy - mocno zaznacza autorka podkreślając jednocześnie, że jest na etapie pisania komedii jak wyżej wskazana druga pozycja. To jest powieść kryminalna o zabarwieniu humorystycznym. - Muszę odpocząć od trudnych tematów - mówi Brengos.
Anna Ziobro także porusza trudne sytuacje ludzi np. dziewczyny w ciąży wyrzuconej przez rodziców, ale wszystko kończy się zawsze dobrze. - Człowiek ma w sobie ogromną siłę i nic nie jest w stanie go zniszcyć jesli tylko tego chce - mówi Anna Ziobro. Cała rozmowa z autorką znajduje się w filmie zamieszczonym poniżej.
Poza tym warte uwagi były na targach pozycje dla dzieci. Szczególnie te edukacyjne jak przystępnie przedstawione oragny człowieka i cały system działania oraz dobroczynny wpływ warzyw i owoców na organizm (patrz zdjęcia).
Kinga Kuźniar
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.