piątek, 17 maja 2024

Rzeszowska Noc Muzeów 2024

W tegoroczną Noc Muzeów w Rzeszowie zaangażowało się wiele jednostek poza muzeami.



Noc Muzeów odbędzie się już jutro 18 maja. Już od godziny 14 będzie można zwiedzać Muzeum Techniki i Militariów. Natomiast pozostałe jednostki oferują atrakcje od godziny 19 do 24.

W pierwszej kolejności warto przybyć do Instytutu Pamięci Narodowej, gdzie zaplanowana jest gra miejska "Akcja Kośba". Uczestnicy gry mogą zdobyć w niej ciekawe nagrody. Wszystkie muzea i galerie zapraszają na swoje wystawy, projekcje filmowe, pokazy i warsztaty.

PROGRAM:

• Prezentacja materiałów archiwalnych IPN – zbiorów prywatnych pozyskanych w ramach projektu „Archiwum Pełne Pamięci”.

• Wejścia co 45 min. (godz. 19:15, 20:00, 20:45, 21:30, 22:15, 23:00), za okazaniem wejściówek dostępnych od 13 maja 2024 r. w siedzibie IPN Oddział w Rzeszowie przy ul. Słowackiego 18. • Mobilne skrzynie z immersyjną edukacją historyczną

• Prezentacja wystaw: „Stanisław Maczek”, wystawa artefaktów odnalezionych podczas poszukiwań Żołnierzy Niezłomnych w województwie podkarpackim

• Sprzedaż publikacji IPN

• Kartonale i prezentacja bohaterów polskiej historii w przestrzeni publicznej województwa podkarpackiego

• Edukacyjne gry planszowe: „Polak Mały”, Pamięć’39”, „Znaj Znak”, „Znaj Znak. Pamięć”, „303”

• Konkursy historyczne dotyczące wybranych postaci historycznych: gen. Stanisława Maczka, gen. Władysława Andersa; konkursy dla najmłodszych

• Gra miejska Akcja „Kośba”

• Układanki historyczne

• Wpinki

• Kolorowanki

• Stanowisko informacyjne dotyczące katalogów tematycznych opracowywanych przez Oddziałowe Biuro Lustracyjne IPN w Rzeszowie.


Bilety wstępu to koszt od 2 do 5 zł i obowiązują praktycznie w każdym muzeum. 













 Kinga Kuźniar

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.