niedziela, 17 listopada 2024

Sztuka Cywickiej i Hubert w BWA

W ubiegły czwartek odbyło się otwarcie wystawy Magdaleny Cywickiej i Barbary Hubert w Biurze Wystaw Artystycznych.


Magdalena Cywicka pochodzi z Sokołowa Małopolskiego, a studia ukończyła na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie uzyskując dyplom w Pracowni Prof. Leszka Misiaka. Doktorat uzyskała w 2011 roku na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Obecnie jest adiunktem w Instytucie Sztuk Pięknych, Kolegium Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego. Zajmuje się malarstwem i rysunkiem.
Pejzaż jest specjalizacją Cywickiej i poprzez niego eksponuje swoją osobowość. W jej pracach widać ekspresję identycznie jak w zmieniającej się naturze.

Barbara Hubert pochodzi z Rzeszow i tu pracuje jako nauczyciel przedmiotu Rysunek i malarstwo na Uniwersytecie. Wpierw ukończyła Liceum Sztuk Plastycznych. Poza tym jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na wydziale Malarstwa, a od 2022 roku jest doktorantką Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Rzeszowskiego. 
Wystawa Ona/ona prezentuje relacje artystki z matką i emocje z przeszłości. To jest szereg portretów kobiety okrytej targającymi ją stanami duchowymi.




 Kinga Kuźniar

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.