Kurtyny wodne na ochłodę. Gdzie?
W związku z upałami w Rzeszowie w piątek rozstawione zostaną trzy kurtyny wodne, dzięki którym będzie można się ochłodzić. Kurtyny pojawią się na Rynku, na ul. 3 Maja oraz na Bulwarach nad Wisłokiem.
Pamiętajmy o swoim bezpieczeństwie i zdrowiu podczas upałów:
- Regularnie nawadniajmy organizm –warto wypijać nawet 2,5 – 3 litry wody dziennie.
- Ograniczajmy przebywanie na zewnątrz w najgorętszych godzinach dnia, szczególnie między 10.00 a 15.00.
- Jeśli musimy wyjść z domu, zadbajmy o lekką, przewiewną, jasną odzież, nakrycie głowy i zapas wody.
- Szczególną opieką otoczmy seniorów, kobiety w ciąży i dzieci, którzy są najbardziej narażeni na skutki wysokich temperatur i odwodnienie.
- Korzystajmy z chłodnych pryszniców lub okładów, by obniżyć temperaturę ciała.
- Nawet na chwilę nie pozostawiajmy dzieci, ani zwierząt w zaparkowanych samochodach.
Temperatura wewnątrz pojazdu bardzo szybko osiąga poziom zagrażający zdrowiu i życiu.
W tych gorących dniach zadbajmy o siebie i swoich bliskich. Życzymy wszystkim bezpiecznych i udanych wakacji!
Kinga Kuźniar
Źródło: UM Rzeszowa

Komentarze
Prześlij komentarz