Zmiana organizacji ruchu na al. Batalionów Chłopskich ze względu na wymianę ciepłociągu - komunikat dla kierowców
Kierowców prosi się o zachowanie ostrożności.
Inwestycję realizować będzie Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Rzeszowie.
Będzie ona polegała na wymianie sieci ciepłowniczej podwieszonej pod kładką dla pieszych nad al. Batalionów Chłopskich. Prace przygotowawcze rozpoczną się 29 czerwca, czyli już w najbliższy poniedziałek. I od tego dnia pod kładką będzie obowiązywać nowa organizacja ruchu – samochody będą jeździły w obydwu kierunkach korzystając tylko ze skrajnych pasów alei. Taka sytuacja potrwa do 3 lipca.
Od 4 lipca do 4 sierpnia ruch w obydwu kierunkach będzie odbywał się tylko jedną nitką Alei Batalionów Chłopskich. Uwaga kierowcy – prosimy o uważne obserwowanie czasowej organizacji ruchu pod kładką, ponieważ w miarę postępu prac zmieniane będą strony alei dostępne dla kierowców.
W dniach od 5 do 14 sierpnia, podczas prac końcowych obowiązywać będzie taka sama organizacja ruchu jak na początkowym etapie – samochody będą korzystać ze skrajnych pasów. Po 14 sierpnia na al. Batalionów Chłopskich przywrócona zostanie tradycyjna organizacja ruchu.
Podczas trwania wymiany ciepłociągu wykonane zostaną także prace remontowe i konserwacyjne elementów metalowych konstrukcji kładki pieszej. Te prace przeprowadzi Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie w dniach 14-24 lipca. Podczas trwania wszystkich prac (zawiązanych zarówno z wymianą ciepłociągu jak i remontem kładki) kładka będzie dostępna dla pieszych. Będą mogły występować tam tylko krótkotrwałe wstrzymania ruchu.
Kinga Kuźniar
Źródło: UM Rzeszowa



Komentarze
Prześlij komentarz